Dzisiejszy wpis z serii porad konserwacyjnych do dekoracji okiennych dotyczy tego, jak wygląda czyszczenie żaluzji drewnianych. Sposób postępowania jest nieco inny niż przy czyszczeniu żaluzji aluminiowych, o których była mowa w poprzednim wpisie, tak więc zachęcamy do uważnego zapoznania się z poniższymi poradami.

Czyszczenie żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane i żaluzje bambusowe – najlepiej najpierw usunąć kurz za pomocą szmatki lub odkurzacza z miękka końcówką. Następnie wyczyścić, nadając połysk płynem do mebli drewnianych. Każdą lamelę czyścimy oddzielnie. Jeśli zabrudzenia zalegają długo, można użyć płynu do mycia drewna, a następnie osuszyć lamele i spryskać płynem nabłyszczającym lekko polerując powierzchnie. Nie można w żadnym razie wkładać żaluzji drewnianych do wody.

Żaluzje bambusowe po odkurzeniu można wyczyścić  na mokro za pomocą miękkiej szmatki. Nie można stosować chemiczny środków lub ściernych. Zniszczą powierzchnię lameli. Utrzymanie bambusowych czy drewnianych żaluzji może być kłopotliwe, jeśli nie będziemy ich regularnie odkurzać.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas.