Wyświetlanie 1–20 z 47 wyników

Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę ozdobnych tkanin w plisach na wymiar. Mogą w sposób nienachalny, ale oryginalny ozdobić okna w każdym pomieszczeniu. Subtelne pasemka, smugi są naturalnym zdobieniem w tkaninie. Do wystroju bardziej ekstrawaganckiego można wybrać tkaniny z bardziej ozdobną fakturą, która błyszczy, połyskuje, mieni się w zależności od kąta padania światła. Odrzucając natomiast dotychczasowe style i nie naśladując rzeczywistości, czyli trochę awangardy można wybrać plisy inne niż wszystkie. Ozdobne plisy mają być dodatkiem i tylko podkreślić nowoczesny, czy też elegancki styl awangardowy w Twoim mieszkaniu. Z założenia awangardowy styl aranżacji to kontrast. Dlatego wybór kolekcji strukturalnych, może okazać się świetną ozdobą okna w salonie lub w sypialni.


Tkaniny wzorzyste dawniej i dziś

Tkaniny wzorzyste mają swoją historię powstawania.
W przeszłości bogato zdobione tkaniny świadczyły o pozycji i bogactwie właściciela. Tkactwo było rzemiosłem bardzo czasochłonnym z uwagi ręczną obsługę krosna. Wciąż modernizowane krosna wytwarzały bogato zdobione, kolorowe tkaniny. Z biegiem lat wprowadzano maszyny do produkcji tkanin wzorzystych. Powstawały fabryki włókiennicze, które przyśpieszały produkcję tkanin oraz zwiększało ich dostępność.

Dziś są to już giganty produkcyjne na wielu kontynentach, dostarczające nam bogaty wybór różnorodnych tkanin dekoracyjnych. Mnogość kolorów i wzorów w tkaninach przyprawia o zawrót głowy. Zróżnicowane gatunki zdobią nasze domy, mieszkania, a także okna.

Na współczesnym rynku nastąpił rozwój tkanin sztucznych i syntetycznych. Produkcja części włókien sztuczny pozyskiwana jest z naturalnych surowców. Materiały syntetyczne produkowane są z wykorzystaniem odpadów z przemysłu gazu, węgla i ropy. Produkcja syntetyków odbywa się na skalę przemysłową i wykorzystaniem jako samodzielny produkt. Innowacyjne technologie dają nam możliwość korzystania z nowoczesnych materiałów również w zakresie tkanin do plis.

Tkaniny wzorzyste w plisach

Dajemy Państwu do wyboru kolekcje tkanin z nadzieją, że każdy znajdzie coś dla siebie i swojego domu. Tkaniny w zależności od splotu nici tworzą piękne powierzchnie materiałów. Różne grubości, stopień połysku, mieszanka barw urozmaica gamę tkanin w plisach.

Wzory w materiałach będą doskonałym uzupełnieniem wystroju pomieszczeń. Możliwości komponowania przestrzeni ze wzorzystymi plisami są nieograniczone.
Dekoracje okien należy dobrać do swoich indywidualnych upodobań.

W naszych kolekcjach stawiamy na subtelne, delikatne wzory, bez nadmiernie rozbudowanych ornamentów. Plisy stają się wówczas dodatkiem, który nie przytłacza wnętrza.
Zwrócić chcemy uwagę na tkaniny melanżowe, strukturalne złożone często z nitek o różnych barwach, które pozwolą dopasować się do różnych wnętrz i nadać ciekawy charakter. Różnego rodzaju plecionki o widocznym splocie nici pomagają stworzyć ciepłe efektowne wnętrza.

Eleganckie, delikatne wzory będą doskonale prezentować w różnych aranżacjach.