Żaluzje aluminiowe

Wyświetlanie jednego wyniku


Żaluzje aluminiowe - skąd ich fenomen

Kojarzą się nam z minioną epoką PRL-u. Można powiedzieć, że były wręcz ikoną tamtego stylu. Dziś żaluzje aluminiowe powracają do nas w nowoczesnym wydaniu. Estetycznie wykonane, w różnych modelach prezentują się bardzo elegancko w oknach. Połączenie nowoczesnego wyglądu z klasyką daje niesamowite możliwości przy dekoracji pomieszczeń. Minimalistyczne, surowe wnętrza chętnie komponują się z aluminiowymi żaluzjami. Duża swoboda w regulacji światła jest ich niewątpliwym atutem. Prowadzenia żyłkowe całkowicie zapobiegają odchylaniu się od szyby przy uchylonym skrzydle okna.

Żaluzja aluminiowa okazuje się ponadczasowym rozwiązaniem. Wysokiej klasy materiały powodują, że jest bardzo wytrzymała na czynniki zewnętrzne. Dzięki nowoczesnym technikom malowania, powłoka lakiernicza jest trwała, nie płowieje oraz jest bardzo gładka, co ułatwia utrzymanie czystości. Ponieważ lamele nie ulegają odkształceniom, więc w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności zachowają odporność.

W nowoczesnych żaluzjach mamy wybór szerokości lameli, mechanizm regulacji czy sposób montażu.

Żaluzje aluminiowe 16 mm VENUS

Potocznie mówi się o nich szesnastki. Lekkie i delikatne w wyglądzie żaluzje o szerokości 16 mm są świetną ozdobą w małych oknach. Oferujemy model VENUS, tzn. listwa górna z mechanizmem ukryta jest w płaskiej kasecie. Przylega dokładnie do ramy okiennej, gdyż przeznaczona jest wyłącznie do montażu w świetle szyby. Bardzo efektowny model do zastosowania w każdym pomieszczeniu. W naszej ofercie dostępny również  w wersji z lamelami 25 mm.

Żaluzje aluminiowe 25 mm

Ten model żaluzji jest najpopularniejszy. Wykorzystywany zarówno w mieszkaniach, jaki w biurach. Montowany zwykle w światło szyby. Prowadnice boczne pozwalają w pełni z niej korzystać nawet przy uchylonym oknie.

Żaluzje aluminiowe 50 mm

 Największe walory estetyczne można uzyskać, montując ją na ścianie. Zasłony lub firany będą zupełnie zbędnym elementem. Mamy tu do dyspozycji drabinki taśmowe oraz sznurkowe. Wykorzystując taśmy, jesteśmy w stanie kolorystycznie skomponować żaluzję z dodatkami. Na drabince taśmowej pakiet żaluzji po zwinięciu będzie większy.