Żaluzje drewniane

Wyświetlanie jednego wyniku

Żaluzje drewniane, przez wiele osób określane jako rolety drewniane, są najbardziej naturalnym elementem do dekoracji okna. Produkowane są jedynie z prawdziwego drewna, a nie z materiałów drewnopodobnych. Jako osłony okienne są funkcjonalnym i eleganckim systemem.


Żaluzje drewniane

Idealnie spełniają swoje zadanie jako ciekawy element dekoracyjny. Przez dekady wciąż są doceniane przez klientów i chętnie kupowane. W zasadzie moda na ten stylowy dodatek, nigdy nie przemija do końca. Naturalne komponenty nadają pomieszczeniu wyszukany charakter. Będą zatem świetną propozycją dla nawet najbardziej wymagających Klientów.

Żaluzje drewniane - stylowy dodatek

Subtelnie zaznaczona struktura słojów drewna bukowego, dębowego czy sosnowego wkomponuje się w otoczenie, podnosząc prestiż mieszkania, domu, a nawet biura. Żaluzje drewniane stały się ponadczasową, elegancką osłoną okienną, która pasuje do różnych stylów aranżacyjnych.

W skandynawskim mieszkaniu będzie pasować żaluzja w jasnym kolorze z bielonego drewna. Wnętrze boho lamele o wyrazistej barwie i fakturze będzie widocznym akcentem na oknie. Bez względu, jaki charakter nadamy naszym wnętrzom od klasycznego przez rustykalny, awangardowy, po nowoczesny, żaluzje drewniane zawsze będą się pięknie prezentować.

Do wyboru dajemy dwa rodzaje drewna: żaluzje bambusowe i żaluzje drewniane z tradycyjnego drewna. Wysoka jakość pozwoli zachować walory estetyczne na wiele lat.

Żaluzje drewniane - kolekcja lameli

W naszej ofercie dostępne są lamele w wersji 25 mm oraz 50 mm. W mniejszych powierzchniach np. małe okna można zastosować lamele 25 mm. Trzeba jednak pamiętać, że mamy różne rodzaje okien. Często żaluzja wychodzi poza obrys listwy przyszybowej, co powoduje przy otwarciu uderzenie w glif. Zastosowanie w takich małych oknach lameli 50 mm całkowicie utrudni otworzenie skrzydła. Duże przestrzenie okienne zasłonięte żaluzjami z lamelami 50 mm wyglądają bardzo efektownie. Oczywiście decyzję zawsze pozostawiamy klientowi.

Rodzaje lameli są bardzo zróżnicowane. W ofercie są lamele matowe i na wysoki połysk, z widocznymi słojami oraz chropowatą powierzchnią.

Nie bez znaczenia w komponowaniu żaluzji, jest ciekawy dobór dodatków. Wygląd drabinki, sznurka lub taśmy ma kolosalny wpływ na wygląd gotowego produktu. Wybór kolorystyczny taśmy, może być nie zależny lub współgrać z dodatkami w pomieszczeniu.

Otwieranie i zamykanie żaluzji drewnianych

W zasadzie w tym zakresie nic się nie zmieniło na przestrzeni lat. Żaluzję drewnianą 25 mm sterujemy pokrętłem drewnianym, zmieniając położenie lameli. Natomiast sznurkiem regulujemy położenie wysokości. Żaluzja drewniana 50 mm w całości sterowana jest sznurkami.

Montaż żaluzji drewnianych

Sposób montażu żaluzji drewnianych jest bardzo istotny. Nie właściwie zamontowana żaluzja, może sprawiać problemy a co za tym idzie, funkcjonalność i użytkowanie będzie niekomfortowe. Rodzaj montażu zależny jest w głównej mierze od uwarunkowań technicznych. Produkt ten jest ogólnie zawsze nieco większych gabarytów niż np. roleta materiałowa. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć miejsce montażu.

Montaż w świetle szyby- oznacza to, że żaluzja będzie zamocowana na listwie przyszybowej. Mowa tu o żaluzji drewnianej z grubością lameli 25 mm. W zasadzie powinno wyglądać dobrze. Jenak grubość górnej belki z mechanizmem, będzie raczej napewno wychodził poza obrys szyby. Otwieranie skrzydła będzie się wiązało z ograniczeniem. Z czasem mogą pojawić się ubytki w glifie. Efekt wizualny pozostaje do indywidualnej oceny.

Montaż bezinwazyjny - wówczas cała żaluzja zawieszana jest na ramie okiennej. Oczywiści nie ma idealnej metody, bo każdego jest co innego. Zaletą jest to, że nie trzeba wiercić otworów w ramie okiennej ani w ścianie. Co do efektu, tu każdy musi sam ocenić. Wadą może być odstająca od okna żaluzją a po opuszczeniu, zajmuje dostęp do części parapetu. Możliwość otwierania okna przy tym rozwiązaniu technicznym znikoma.

Montaż do sufitu lub ściany - to rozwiązanie satysfakcjonuje większość odbiorców. Żaluzje drewniane 50 mm wyglądają wręcz ekskluzywnie. Nawet jeśli powiesimy cieńsze o grubości 25 mm, też będą się podobać. W tym systemie montażowym trzeba zwrócić uwagę na przestrzeń między sufitem a otworem okiennym. Żaluzja drewniana, w zależności od wysokości zajmuje sporo miejsca po złożeniu.

Dla żaluzji drewnianej 25 mm pakiet kształtuje się mniej więcej tak: rynna górna 2,5 cm + belka dolna 1.5 cm + 12 cm / 1m wysokości.

Dla żaluzji drewnianej 50 mm pakiet kształtuje się mniej więcej tak: rynna górna 5,5 cm + rynna dolna 1,6 cm + 12 cm / 1m wysokości

Dlatego, źle powieszone mogą niszczyć brzeg i utrudniać otwieranie skrzydła. Efekt wizualny dobrze zawieszonej żaluzji, która zakrywa cały otwór okienny, jest zachwycająco piękny.

Zdecyduj się na żaluzje drewniane

Zakładanie osłon okiennych wewnątrz mieszkania to końcowy element wystroju, który musi nas satysfakcjonować. Każdy chce się czuć dobrze we własnych domach. Z powodzeniem mogą to być właśnie żaluzje drewniane. Oto kilka istotnych zalet:

1. Nie potrzebują innych dodatków.

Mając do dyspozycji tak efektowny produkt jak żaluzje drewniane, możemy bez boleśnie zrezygnować z firanek lub zasłon. Możliwość regulacji dopływu światła pozwoli przesłonić promienie słoneczne. Skutecznie pozbędziemy się też wzroku sąsiadów czy przechodniów.

2. Ciepłe i kameralne pomieszczenia.

Drewno zdecydowanie ociepli nam wizerunek pomieszczenia. delikatne drewno o ciepłej barwie przyczyni się do ciepłego, kameralnego nastroju. Zimne wnętrza z elementami metalu lub surowego betonu można skutecznie połączyć z drewnem.

3. Naturalny materiał.

Drewno zawsze będzie efektowne i eleganckie. Wszechobecny plastik jest sztuczny, zimny i szybko ulega degradacji.

4. Naturalne drewno rodzajem luksusu.

Choć na etapie zakupu wymaga większych nakładów finansowych to jednak w efekcie końcowym daje oszczędności. Mały luksusowy dodatek, podnosi estetykę i prestiż domu lub mieszkania.

5. Izolacja

W czasie upałów będzie chronić przed nadmiernym nagrzaniem.

6. Czyszczenie.

Żaluzje drewniane nie wymagają dużych nakładów pracy. Lamele żaluzji są impregnowane i lakierowane. Do utrzymania czystości wystarczy więc użyć antystatycznego płynu do drewna.

7. Ponadczasowe.

Żaluzje drewniane są zawsze na czasie. Ponieważ moda na nie nie przemija, można zatem łatwo zmieniać inne dodatki w aranżacji, pozostając zawsze na czasie. Pasują nie mal do każdego stylu i aranżacji.

Rozważenie opcji żaluzji drewnianych ma więc sens. Nasze modele będą cieszyć właścicieli przez wiele lat.