Rolety materiałowe

ROLETY MATERIAŁOWE – nazywane często roletami wewnętrznymi. Od szeregu lat są najbardziej rozpowszechnionymi osłonami okiennymi.. Popularność zdobyły dzięki swojej prostocie i praktyczności. Nie można też pominąć ich walorów estetycznych, gdyż potrafią mocno odmienić wygląd salonu, sypialni, pokoju dziecinnego a nawet biura. Bogaty wybór kolorów i wzorów pozwoli dopasować roletę do każdego pomieszczenia.


ROLETY MATERIAŁOWE - ROLETY WEWNĘTRZNE

W określeniu rolety wewnętrzne kryją się wszystkie pojęcia rolet materiałowych. Rolety wewnętrzne jak sama nazwa wskazuje, wieszamy wewnątrz mieszkania. Taki element najczęściej finalizuje naszą aranżację mieszkania. Wydaje nam się, że wybór osłon okiennych będzie szybkie i sprawne. A jednak...nie.

Okazuje się, że szeroki wybór różnych modeli rolet wewnętrznych czasami zaburza naszą, wydawołoby się prostą koncepcję zakrycia okien. Szeroką gamę asortymentu w tym zakresie proponuje właśnie nasz sklep, ponieważ w zakres rolet wewnętrznych wchodzą takie produkty jak:

1.Rolety materiałowe w kasetach z prowadnicami

 • w kasetach aluminiowych z prowadnicami
 • w kasetach PCV z prowadnicami

2.Rolety wolnowiszące

 • na prowadzeniach żyłkowych
 • w kasetach na prowadzeniach żyłkowych

3.Rolety materiałowe w kasetach dzień-noc

 • w kasetach aluminiowych z prowadnicami
 • w kasetach PCV z prowadnicami

4.Rolety materiałowe dzień-noc wolnowiszące

 • bez prowadnic żyłkowych
 • w kasetach z prowadnicami żyłkowymi

5.Rolety rzymskie

 • na fiszbinach
 • bez fiszbin

6.Plisy

 • firanowe
 • termoizolacyjne
 • zaciemniające
 • odbijające promienie słoneczne

A zatem, jeśli poszukujesz rolet wewnętrznych do swojego mieszkania lub domu to jesteś we właściwym miejscu.

ROLETY MATERIAŁOWE - VEGAS

VEGAS  to nowoczesny mechanizm wykorzystany we wszystkich naszych modelach rolet materiałowych. Vegas jest gwarancją najwyższej jakości, niezawodności i trwałości. Chcemy, żeby nasze rolety były użytkowane przez klientów przez wiele lat. Po 25 latach pracy w systemach okiennych stwierdzamy, że tak właśnie jest. Zadowolony klient z zakupu naszych rolet to najlepsza motywacja do pracy. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana mechanizmu rolety, odbywa się szybko i sprawnie. Najważniejszy jest jeszcze w tym fakt, że nie ma potrzeby użycia, żadnych narzędzi do demontażu i montażu.

ROLETY MATERIAŁOWE - klasyka i funkcjonalność

W zależności od potrzeb, każdego wnętrza, można zastosować odpowiedni model rolety materiałowej. Od lat rolety cieszą się niezmienną popularnością. Doceniane są zapewne ze względu na swoją ponad czasowość. Lata mijają, a one wciąż są na topie.  Można powiedzieć, że stała się już klasykiem w swojej branży. Jako że dekoracja okien to najczęściej ostatni etap urządzania mieszkania chcemy, żeby ten element był efektowny, praktyczny i trwały. Zależy nam również, żeby moda zbyt szybko nie przeminęła. Otóż właśnie rolety to idealny wybór.

KOLORYSTYKA - idealnie dopasowana

Czym się kierować dobierając kolor tkanin w roletach? Jakie są trendy w aranżacjach okien? Co lepsze pastele czy kontrast? A może odważne i z fantazją więc wzorzyste?

Zaprojektowanie pięknej i praktycznej dekoracji okiennej w postaci rolet wymaga przemyślenia.  Nie jest dobrze wybierać kolory przypadkowe, które właśnie wpadły nam w oko. W zależności od upodobań i gustu możemy barwy tkanin zestawiać monochromatycznie, harmonijnie lub kontrastowo. Nie bagatelny wpływ na naszą decyzję ma moda.

Najczęściej u podstawy w pomieszczeniu leży uniwersalna biel.  Białe ściany, białe meble dają szerokie możliwości kolorystyczne. Zwykle roleta będzie oscylowała wokół koloru dodatków w pomieszczeniu. Dla ożywienia pomieszczenia wybór może paść na delikatnie ozdobioną tkaninę motywem roślinnym lub geometrycznym. Szary kolor to niekwestionowany król w aranżacjach wnętrz. Szary z łatwością dopasowuje się do innych kolorów. Chętnie kojarzony jest z bielą, filetem, żółcią, pudrowym różem, a nawet czerwienią.

Podobnie jak kolory ścian, tak tez kolory w roletach tekstylnych, mogą wywoływać różne efekty. Dlatego trzeba pamiętać, że odcień koloru tkaniny może być inny w oknie nasłonecznionym i inny w wieczornym, sztucznym świetle.

Kolor może nadawać pozytywną energię, pobudzać do działania i mieć dobry wpływ na nasze samopoczucie. W takich pomieszczeniach jak sypialnia barwa tkaniny powinna współgrać z wystrojem, aby uspokajać i wyciszać przed snem. Dobór kolorów będzie różny w zależności od rodzaju pomieszczenia, wielkości oraz stopnia nasłonecznienia.

Wychodząc naprzeciw naszym klientom, w ciągu 25 lat pracy w branży, wciąż powiększamy gamę kolorystyczną tkanin.

RODZAJE TKANIN

Wygląd rolety zależy, w największej mierzy od gatunku tkaniny. Dobry gatunek wydłuża żywotność rolety i nadaje jej estetyczny wygląd. Tkanina, która szybko płowieje na słońcu, zaczyna się strzępić na brzegach, pozbawia nas satysfakcji. Tkaniny syntetyczne cieszą się największym uznaniem wśród producentów i klientów. Poliester czy poliamid sprawdzają się najlepiej. Wyglądem przypominają naturalne tkaniny, ale są odporne na uszkodzenia. A co ważne pokryte warstwą impregnatu, nie przyciągają kurzu. Pochłaniają szkodliwe działanie promieni UV i odbijają promienie słoneczne. Nie sposób pominąć tkaniny zaciemniające, zapewniające komfort snu np. niemowlakom.