Markizy tarasowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

MARKIZY TARASOWE – funkcjonalna dekoracja twojego budynku. Przestrzeń, którą sam tworzysz we własnym stylu. Masz pełną dowolność i mnóstwo możliwości do wyboru. Markizy sterowane ręcznie, elektrycznie i z pełną automatyką pogodową. Tylko od Ciebie zależy co wybierzesz.

od 3977,00 
od 5209,00 
od 9112,00 
od 8387,00 
od 3092,00 

MARKIZY TARASOWE - co każdy kupujący powinien wiedzieć

Upalne lato, nasłoneczniony taras a wraz z nim pomieszczenie. Wydawałoby się, że każdy powinien być z takich warunków zadowolony. Jednak nie da się odpocząć i zrelaksować, gdyż na dłuższą metę takie warunki okażą się męczące. To jest właśnie moment, w którym z odsieczą przychodzi markiza tarasowa.  W ostatnich latach stała się popularnym zadaszeniem tarasów i dużych balkonów. Markizy tarasowe to także efekty wizualne. Aranżacja tarasu leży w rękach, każdego właściciela domu.

Warto też dodać, że oprócz ochrony od promieni słonecznych możemy też liczyć na ochronę przed małym deszczem. Tkaniny oczywiście są impregnowane, co powoduje, że krople deszczu łączą się ze sobą na tkaninie. Na impregnowanej tkaninie zachowują się jak cząsteczki rtęci. Tutaj najważniejsza informacja dla kupującego. Gwarancja na tkaniny to, aż 10 lat, a zatem niewątpliwie opłacalna inwestycja.  Jeśli chodzi o deszcz, należy  pamiętać, że mówimy o małym deszczu, a nie ulewie czy też burzy. W takich sytuacjach należy zwinąć markizę. Ponieważ warunki atmosferyczne często szybko się zmieniają, warto więc zainwestować w automatykę pogodową. Mamy wówczas pewność, że nawet podczas naszej nieobecności w domu, markiza zwinie się w odpowiednim momencie. Chociaż już na wstępie podnosi to wydatek zakupu, to w efekcie końcowym, zapewni nam długą żywotność markizy.

W kwestii poszycia jest jeszcze jeden ważny aspekt. Mianowicie oferowane przez nas tkaniny są całkowicie bezpieczne. To znaczy, nie wydzielają żadnych zapachów. W ich przestrzeni mogą przebywać zarówno dorośli, jak i niemowlęta. Posiadają filtr słoneczny, który zatrzymuje w 80% - 90% promieni UV. Nitka barwiona w masie zapewnia intensywność kolorów i zabezpiecza przed wypłowieniem materiału.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to oprócz poszycia, które jest nawinięte na belkę, musi być solidny stelaż. Jest to aluminiowa konstrukcja z przegubowymi ramionami. Wszystko lakierowane proszkowo. Te informacje to tylko podstawa, którą każdy klient powinien znać. A teraz jeszcze kilka szczegółów.

MODELE MARKIZ TARASOWYCH

  • markizy tarasowe w kasecie
  • markizy tarasowe w pół kasecie
  • markizy tarasowe bez kasety

MARKIZY TARASOWE W PEŁNEJ KASECIE

W tym modelu cała markiza chowa się do kasety. Zarówno poszycie, jaki i ramiona pozostają niewidoczne. Trzeba tu zaznaczyć, że kaseta po wewnętrznej stronie również jest lakierowa proszkowo. Dzięki temu tkanina nie brudzi się, ocierając o kasetę, jak to może się zdarzyć w przypadku niezabezpieczonego aluminium. Wersja ta jest bardzo elegancka i efektowna. Wyczyszczone poszycie czeka na nowy sezon. Dla osób wątpiących w długą żywotność 10 lat gwarancji na poszycie, kaseta może być atutem. My z doświadczenia już wiemy, że w tej opcji tkanina ma dłuższą wytrzymałość.  Oczywiście to droższy wariant od pozostałych.

MARKIZA TARASOWA W PÓŁ KASECIE

Ten wariant markizy tarasowej jest najbardziej rozpowszechniony. Wynika to z niższej ceny produktu. Tutaj schowana jest tylko rura nawojowa z poszyciem. Ramiona pozostają niezakryte i widoczne od dołu. Nie należy się obawiać z tego powodu ryzyka korozji. Na zewnątrz pozostanie widoczna ozdobna falbana.

MARKIZA BEZ KASETY

Najtańsza opcja markizy to bez kasety. Zaletą jest jedynie łatwy demontaż rury nawojowej z poszyciem, który pozwoli np. przechować ją bezpiecznie na zimę. Nie jest to jednak konieczne ze względu na wysoką jakość zarówno stelaża jak materiału.

STEROWANIE - jakie wybrać?

  • ręczne
  • elektryczne

Ogólnie rzecz biorąc podłączenie markizy do prądu nie nastręcza większych trudności. Wystarczy przewód wpiąć do źródła prądu, jakim jest gniazdko. Przy założeniu, że całe oprzyrządowanie elektryczne mamy zapewnione na tarasie. Napęd jest umieszczony w rurze nawojowej markizy i zasilany napięciem elektrycznym (230V/50Hz). Markizą można sterować za pomocą przełącznika umieszczonego na ścianie, pilota lub automatyki pogodowej. Stosujemy dodatkowo czujnik wiatrowy lub wiatrowo słoneczny. Sterowanie automatyczne to świetne rozwiązanie, szczególnie gdy nie ma nas w domu. Zmieniające się nagle warunki atmosferyczne nie zaskoczą nas. W razie mocnych porywów wiatru markiza zamknie się sama. Podczas dużego nasłonecznienia rozwinie się, osłaniając okna i taras. W przypadku natomiast braku prądu zastosowane awaryjne zwijanie NHK, rozwiąże problem.

Znacznie oszczędniej będzie, pozostanie na zwijaniu i rozwijaniu ręcznym markizy. Jednak przy dużych gabarytach markizy rozwiązanie elektryczne jest nieodzowne.

MARKIZY TARASOWE NA WYMIAR

Dlaczego u nas? Dlatego, że to pewność wysokiej jakości produktu na wiele lat.