Wyświetlanie 1–20 z 80 wyników

PLISY TERMOIZOLACYJNE – po prostu takie, które pozwolą zatrzymać wytworzone ciepło w pomieszczeniu zimą, zapobiegając wychłodzeniu. Natomiast latem ograniczą nadmierne nagrzanie wnętrz. Doskonale sprawdzą się w oknach południowych oraz dachowych.


TERMOIZOLACJA - czym jest to zjawisko?

Termin ten kojarzy nam się zapewne z oszczędnością ciepła. Najczęściej spotykana jest na przestrzeni budowlanej. Dlatego ogólnie ujmując, jest to zjawisko strat ciepła. Izolacja termiczna ma za zadanie utrzymanie komfortu cieplnego zimą na dłużej. Natomiast latem oczekujemy, że zabezpieczy przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia.

TERMOIZOLACJA - zastosowanie w osłonach okiennych

Duże powierzchnie przez, które przenika ciepło, wymagają właśnie takiej izolacji termicznej. Co prawda wszyscy mieszkamy zwykle w ocieplonych budynkach czy też mieszkaniach, jednak pozostają pewne powierzchnie odkryte narażone na utratę ciepła lub nadmierne nagrzanie. Najczęściej są to właśnie większe lub mniejsze powierzchnie okienne. Wciąż pracujemy nad nowymi technikami i rozwiązaniami w zakresie izolacji termicznej. Staramy się utrzymać niezbędną termiczność, stosując różne osłony okien. Często są to różnego rodzaju zasłony, kotary, sztory itd. Jednak, gdy latem często słońce mocno nagrzewa pomieszczenia poprzez okna pionowe lub dachowe, odczuwamy wysoką temperaturę. Utrudnia to w dzień pracę w biurze a w domu odpoczynek. W nocy nagrzane powietrze zakłóca komfort snu. Szczególny dyskomfort termiczny mogą odczuwać niemowlęta układane w dzień do snu. Zimą natomiast możemy odczuwać w pomieszczeniach silne działanie niskich temperatur przenikających przez szyby okien. Dziś możemy zaoferować bardziej nowoczesne rozwiązanie w zakresie osłony okien wewnątrz pomieszczeń.

PLISY TERMOIZOLACYJNE - co odróżnia je od typowych plis

Innowacyjny i skuteczny sposób na oszczędność i podniesienie komfortu, w zakresie regulacji naświetlenia słonecznego i temperatury w pomieszczeniu to plisy termoizolacyjne. Często zdarza się, że klient po prostu nie wie lub nie zdaje sobie sprawy z efektów, jakie może uzyskać stosując ten rodzaj okryć okiennych w mieszkaniu. Odpowiednio dobranymi plisami uzyskamy nie tylko walory estetyczne, ale też oszczędności.

W dużych domach, gdzie powierzchnie okienne są duże, stosując plisy termoizolacyjne, można zimą podnieść temperaturę nawet o 5 - 8 stopni. Latem, natomiast, będziemy się cieszyć wytchnieniem od mocno nagrzanego powietrza. Szczególnie odczujemy różnicę w pokojach usytuowanych na poddaszach czy też siedząc w biurach. Zwykłe plisy, niestety nie spełnią takiej funkcji ze względu na inny rodzaj materiału. My proponujemy Państwu tkaniny pokryte masą perłową PERLEX , obustronnie napylone aluminium oraz plaster miodu.

PLISY TERMOIZOLACYJNE - plaster miodu

Plisy termoizolacyjne - przykładowa tkanina

Ten nowoczesny i funkcjonalny model plis staje się coraz bardziej popularny. Cieszy nas, że coraz więcej klientów obdarza zaufaniem i kupuje u nas takie innowacyjne rozwiązanie plis termicznych. Cała sztuka polega na specyficznej konstrukcji. Przypomina ona w przekroju plaster miodu. Wizualnie odróżnia ją tylko nieco drobniejsze plisowanie materiału. Wielu klientom podoba się to bardziej od normalnej plisy. Jednak, gdy przyjrzymy się dokładniej, to zauważymy, że wewnątrz mają znaczące różnice.

Mianowicie wykonane są z dwóch połączonych ze sobą równolegle tkanin.Za plisowany materiał w tzw. harmonijkę tworzy właśnie plaster miodu. Można to dostrzec, gdy patrzymy na plisę z boku. Powstałe tunele dają przestrzeń powietrzną, niektórzy nazywają je poduszką powietrzną. Dodatkowo przestrzeń ta w naszych plisach pokryta jest warstwą aluminium. Technologia taka pozwala w znacznym stopniu zwiększyć izolację termiczną. Ponadto nietypowa budowa plisy pozwala rozwiązać problem dziurek, w które wplecione są sznurki w standardowej plisie. W modelu plaster miodu nie ma dziurek, ponieważ sznurki ukryte są pomiędzy warstwami materiału.

To innowacyjne rozwiązanie daje dodatkową korzyść całkowitego zaciemnienia. Wówczas ani poranne słońce, ani światło palących się lamp na ulicy nie wnika do środka. Idealnie zatem sprawdzą się w oknach dachowych jak też pionowych.

PLISY TERMOIZOLACYJNE - z masą perłową PERLEX

Perlex to specjalna powłoka refleksyjna, która odbija światło słoneczne. Tkanina jest zawsze pokryta masą po zewnętrznej stronie. Odbija ponad połowę promieniowania UV. Jednocześnie zapobiega nagrzaniu się powietrza między plisą a szybą. Dlatego są niezastąpione szczególnie w okresie letnim.

OBUSTRONNIE NAPYLONE ALUMINIUM

Większość osób kupujących rolety materiałowe mogła już się spotkać z taką wersją tkanin. Chociaż w tym przypadku zwykle były to materiały powleczone po zewnętrznej stronie warstwą aluminium.

Tutaj mamy do czynienie z napyleniem aluminium po obu stronach tkaniny. Dotyczy to każdego koloru. Z naszych doświadczeń wynika, że zjednują sobie coraz większą sympatię w wśród klientów zwłaszcza Pań domu. A to dlatego, że oprócz walorów termicznych mają ciekawy wygląd. Tkaniny w takich plisach są błyszczące i delikatnie mienią się pod wpływem oświetlenia. Zdecydowanie pomagają utrzymać bilans energetyczny w pomieszczeniach. Właściwości napylonego aluminium pozwalają na odbicie nawet 80% energii.

Korzyści posiadania plis TERMOIZOLACYJNYCH

Oczywiście, każdy użytkownik będzie widział inne korzyści. Warto jednak zwrócić uwagę na zaletę, jaką jest oszczędność. Poza tym mamy możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Funkcjonalne i estetyczne rozwiązania techniczne. Podwójny, wytrzymały materiał w przypadku plis plaster miodu. Dodając do tego jeszcze możliwość wyboru bogatej gamy kolorystycznej tkanin, to na pewno nasza oferta spełni wymagania najbardziej wymagających klientów. Jesteśmy przekonani, że niebawem osiągając szczyt sprzedaży, wyprą z rynku wcześniejsze produkty takie jak: rolety materiałowe w kasetach czy żaluzje aluminiowe.