Żaluzje

ŻALUZJE – klasyczne rozwiązanie osłony okiennej. Powszechnie stosowane od wielu lat w domach, mieszkaniach, jak i w biurach. Szeroka możliwość regulacji dopływu światła w zależności od ustawienia lameli – listewek. W naszej ofercie proponujemy żaluzje aluminiowe, drewniane i bambusowe. W zależności od produktu mają różne grubości lameli. Aluminiowe występują u nas z lamelami 16 mm, 25 mm oraz 50 mm. Natomiast drewniane oferujemy w grubości 25 mm oraz 50 mm. Sterowanie najczęściej wybierane manualne. Niezależnie od wyboru żaluzje łączą ze sobą trzy funkcje: praktyczność, trwałość i dekorację.


Historia

Żaluzje jako element dekoracji wnętrza znany jest u nas od dziesięcioleci. Najpowszechniej stosowane były kiedyś żaluzje aluminiowe międzyszybowe. Ze względu na okna, w których skrzydła były skręcane, żaluzje wisiały między jedną szybą a drugą.

Jednak historia żaluzji jest znacznie dłuższa, sięga XVIII wieku. Znali ją Francuzi, Japończycy i Chińczycy. Pierwsza fabryka w Europie powstała prawdopodobnie w Hamburgu. Rozwój technologii i zwiększona migracja spowodowała, że wynalazki rozszerzają swój zasięg na wszystkie kontynenty.

Nowoczesne żaluzje

Dziś współczesne żaluzje znacznie różnią się od dawnych prototypów. Chociaż był moment w ich historii, który sprawiał wrażenie, że odchodzą już do lamusa. Po krótkiej przerwie okazało się, że wracają ze zdwojoną siłą.

Obecnie zarówno sam produkt, jak i systemy sterowania i regulacji są bez porównania wygodniejsze, bardziej funkcjonalne i trwałe. Bogaty asortyment zaspokoi, każdą grupę klientów. Dlatego chętnie kupowane są do mieszkań, domów i biur.

W naszej ofercie znajdują się żaluzje aluminiowe, drewniane i bambusowe. Każdy z tych produktów zapewnia pełną prywatność i komfort użytkowania. 

Żaluzje - konstrukcja

Proste urządzenie o nieskomplikowanej budowie zawsze doskonale się sprawdza.

Podstawowe elementy konstrukcji to:

  • DRABINKA - drobny sznurek, do którego przymocowane są lamele.
  • LAMELE - poziome listewki drewniane, aluminiowe lub bambusowe, które zmieniają kąt nachylenie podczas sterowania
  • POKRĘTŁO I SZNURKI - umożliwiają otwieranie, zamykanie, opuszczanie i podnoszenie żaluzji.
  • MECHANIZM - dwie przekładnie złączone ze sobą: ślimakowa oraz blokady hamulca sznurka.

Żaluzje - zalety

Podstawowa zaleta żaluzji to oczywiście ochrona przed słońcem. Ponadto skutecznie chronią przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Nowoczesne modele żaluzji bez problemu dobierzemy do naszej aranżacji pomieszczeń. Bogata kolorystyka nasyconych barw pomoże dopełnić wizerunku nie tylko w mieszkaniu, ale też w biurze. Szarość, antracyt, czerń, biel będzie doskonale komponować się w miejscach użyteczności publicznej, chociaż w zasadzie są to kolory współczesnych, minimalistycznych mieszkań. Lamele drewnopodobne wypełnia pomieszczenia stylizowane. Łatwość sterowania to niewątpliwa zaleta tego produktu. Precyzyjna regulacja wpuści do wnętrza tylko tyle światła, ile my na to pozwolimy. Żaluzje są też łatwe w utrzymaniu. Nie chłoną tyle kurzu co standardowe firany czy zasłony. Z łatwością można je odkurzyć lub zetrzeć na mokro. Z pewnością będzie to inwestycja wieloletnia ze względu na fakt, że są odporne na zniszczenia.

Żaluzje - montaż

Żaluzje możemy montować w różnych wariantach.

  • wariant w świetle szyby - montujemy do listwy przyszybowej co w przypadku listew 25 mm daje bardzo elegancki efekt. Umożliwia swobodne otwieranie okna a sama żaluzja przylega niemal do szyby.
  • wariant bezinwazyjny - zawieszana na ramie skrzydła. Nie pozostawia żadnych śladów po demontażu. Żaluzja będzie szersza od szyby.
  • wariant do sufitu lub ściany - nieodzowny przy wyborze żaluzji o szerokości lameli 50 mm.

Żaluzje - na miarę

Dlaczego warto zamówić żaluzje na wymiar?

Nasze mieszkania to nasza indywidualność. Nasze okna to nasze własne projekty zasłaniania ich. Aranżacja okna ma wpływ na cały wystrój pomieszczenia. Zakup żaluzji na miarę to gwarancja satysfakcji zakupionego produktu. Oczywiście zamówienie indywidualne wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania na realizację. Korzyści jednak wynikające z takiej decyzji mają odzwierciedlenie w praktyczności, funkcjonalności jak i estetyce. Nie sposób też pominąć kwestii bardzo istotnej, jaka jest wysoka jakość. Zakup na zamówienie ponosi za sobą wyższe koszty, więc oczywiste jest, że dajemy klientowi produkty dobrej jakości. Jeśli już, zdarzy się awaria, to gwarantujemy części zamienne. Inwestycja na wiele lat.