Plisy okienne

Wyświetlanie 1–20 z 205 wyników

Plisy okienne to estetyczna i funkcjonalna dekoracja okien w każdym mieszkaniu. Cechą charakterystyczną plisy jest możliwość zastosowania jej wszędzie tam, gdzie inne typy osłon są nieodpowiednie.


Plisy okienne na wymiar

Istnieje możliwość wykonania różnych kształtów geometrycznych, a prosty sposób obsługi (przesłanianie z góry na dół lub z dołu do góry) pozwala na dowolne regulowanie światłem w pomieszczeniu.

Zachwycają swoją uniwersalnością. Świetnie sprawdzą się w salonie, sypialni, a także łazience i kuchni. Coraz częściej są również wybierane do biur i innych lokali służbowych. Dzięki plisom pomieszczenie wygląda bardzo profesjonalnie, nowocześnie oraz przytulnie. Jest to ważne, ponieważ praca i biuro jest drugim po domu miejscem, w którym spędza się najwięcej czasu. Plisy okienne to świetna alternatywa dla tradycyjnych żaluzji, które zazwyczaj są metalowe lub drewniane i wymagają regularnej konserwacji. Dodatkowo nie są łatwe w czyszczeniu oraz nie nadają się do okien dachowych.

Szeroki wybór plis okiennych

Dzięki naszym nowym kolekcjom, macie Państwo szeroki wybór wśród materiałów jednokolorowych, o zdecydowanych lub stonowanych kolorach, gładkich lub z delikatnym deseniem, firanek i BLACKOUT.

Plisy okienne - przykład aranżacji

Plisy charakteryzują się szeroką gamą kolorystyczną, z której klient może wybrać najlepszy dla siebie wariant. Materiał plisy okiennej również można dobrać idealnie do swoich potrzeb. W naszym sklepie znajdziesz idealne na noc rolety harmonijkowe, które dzięki tkaninie blackout w pełni zaciemnią Twoją sypialnię. Inne materiały zadbają o to, aby plisy przepuszczały dużo światła - te idealnie sprawdzą się w salonie. Jednocześnie w połączeniu ze specjalną powłoką, plisa okienna może pełnić funkcję tarczy przeciwsłonecznej, dzięki czemu pomieszczenia nie będą się nagrzewać od słońca. Większość tkanin dostępnych w sklepie cechuje zwiększona odporność na wilgoć, więc takie rolety to doskonałe rozwiązanie również do łazienki i kuchni.

Nasze plisy okienne są wykonane z materiału, który jest łatwy w konserwacji, oraz w połączeniu ze specjalną powłoką PERLEX , może pełnić rolę izolacji termicznej.

Aranżując wnętrza swojego nowego domu lub mieszkania stajesz przed wieloma wyborami. Wybór wzorów, kolorów oraz różnych faktur i tkanin może przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza jeśli chcesz połączyć nowoczesny wygląd z funkcjonalnością. O ile przy wyborze mebli kwestie te da się łatwo połączyć, o tyle w dodatkach nie jest już to takie proste. Jak sprawić, żeby pomieszczenia były jednocześnie przytulne oraz praktyczne? Zasłony lub żaluzje są zazwyczaj głównym elementem, odpowiedzialnym za atmosferę w pomieszczeniu. Ochrona okien oraz prywatności jest dla wielu z nas warunkiem koniecznym, który gwarantuje dobre samopoczucie i bezpieczeństwo we własnym domu. Na rynku dostępne są różne warianty: markizy, rolety rzymskie, żaluzje, okienne rolety oraz jedne z najczęściej wybieranych - plisy okienne, nazywane też jako żaluzje plisowane. Jest to idealny wybór dla osób lubiących nowoczesne oraz praktyczne rozwiązania.

Plisy okienne jako uniwersalna osłona okienna

Roleta plisowana jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się niemalże w każdym pomieszczeniu. Rolety wewnętrzne muszą być nie tylko praktyczne i łatwe w czyszczeniu, ale i dopełniać wizualnie prezentowane wnętrze. Te nowoczesne żaluzje spełniają każdy z tych warunków. Plisy to produkty wykonywane na wymiar, z najwyższej jakości materiałów, dlatego będą pasowały do każdego rozmiaru okna. Wewnętrzne mocowanie plisy jest na tyle funkcjonalne, że umożliwia ich montaż nawet w przypadku okien dachowych.

Roleta plisowana często jest wybierana również do bardziej wymagających pomieszczeń, jakimi są łazienka i kuchnia. Ochrona okien w tych miejscach jest równie ważna. Bawełniane rolety rzymskie i żaluzje drewniane nie sprawdziłyby się w tym wypadku ze względu na materiały, z których są wykonane. Wybierając plisy możesz być pewien, że pozostaną w idealnym stanie przez wiele lat.

Rolety plisowane - sposoby montażu

Montaż do listwy przyszybowej

Ten standardowy rodzaj montażu rolet plisowanych jest najwygodniejszy i daje najlepszy efekt wizualny. Plisa przykręcana jest do listew przyszybowych i idealnie komponuje się z oknem. Co ważne, pozwala na całkowite otwarcie skrzydła okna.

Montaż bezinwazyjny

Ten wariant montażu rolety plisowanej, przewidziany jest dla osób, które nie chcą czegokolwiek przykręcać do okna. Jednak należy pamiętać, że tak zamontowana plisa będzie ograniczać swobodę otwarcia skrzydła okna.

Plisy do okien dachowych

Taki sposób montażu rolet plisowanych, ogranicza do minimum przenikanie światła słonecznego, dzięki prowadnicom bocznym. Materiał zawsze trzyma się we właściwym położeniu.