Rolety wolnowiszące

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Rolety wolnowiszące to prosta forma osłony okiennej. Zaletą takiego rozwiązania jest kwestia ekonomiczna oraz łatwy sposób montażu. Modele te montujemy do ściany lub sufitu. Szeroka gama kolorystyczna i wysoka jakość tkanin to niewątpliwe atrybuty. W kolekcji rolet wolnowiszących dedykujemy kilka modeli. Każdy z nich znacząco różni się, dlatego znajdują zastosowanie w różnych przestrzeniach. Wybierane są zarówno do mieszkań, jak i biur. Świetnie spełniają swoją rolę do osłaniania dużych powierzchni okiennych.


ROLETY WOLNOWISZĄCE - dla kogo taki typ rolet?

W zasadzie to bardzo znany model rolet i bardzo popularny. Ze względu na swoją uniwersalność, wykorzystywany do zasłaniania dużych przestrzeni okiennych. Komponują się z wieloma aranżacjami. Zatem propozycja jest dostępna właściwie dla każdego.

Oczywiście, zależy to od stylu, jaki preferujemy w naszym mieszkaniu. Często nie potrafimy od razu zdecydować jaki styl nam się podoba. Ciekawe dodatki do wnętrza, kojarzą nam się z dużymi wydatkami. Nie musi tak być, bo roleta wolnowisząca w wersji podstawowej to prosty produkt o nie skomplikowanej budowie. Co zatem, idzie na półce cenowej nie leży wysoko.

W trym modelu tkanina jest przyklejona do rurki nawojowej, która zakończona mechanizmem łańcuszkowym. Roleta wolnowisząca może całkowicie odmienić styl w mieszkaniu lub w domu.

ROLETA WOLNOWISZĄCA - styl calm & casual

Styl calm & casual to odpowiedz na powszechną nudę w wystroju wnętrz albo przesadną sztywną klasykę. Wybór rolet wolnowiszących idealnie wpisują się w styl calm & casual. Stylizacja okien takim modelem rolet może strzałem w dziesiątkę. To styl nacechowany swobodną prostotą połączoną z elegancją. Dlatego właśnie to może jest twój styl na wnętrze. Rezygnacja z firanek czy zasłonek z biegiem lat przychodzi dość łatwo. Szczególnie gdy bierze się pod uwagę wygodę użytkowania. Jednak zastąpienie ich czymś pasującym naszego wnętrza może okazać się dość trudnym wyborem. Styl każdego mieszkania jest inny, tak jak inny jest styl każdej osoby.

Kolory stylu casual to subtelne barwy takie jak: szarość, biel, beże. Biel rolety i naturalne barwy nadadzą elegancki wygląd i spowodują optycznie wrażenie większego pomieszczenia. W naszych kolekcjach te kolory występują w różnych odcieniach. Stonowane kolory w dodatkach, jakimi są, rolety wolnowiszące pozwolą stworzyć w pomieszczeniach przytulny nastrój i spokojną domową atmosferę. Łatwo poczuć się dobrze i wygodnie, ponieważ rolety wolnowiszące są funkcjonalne. To kolejny element tego stylu Wnętrza sprawią wrażenie urządzonych ze swobodą i lekkością. Lekkości dodaje też sposób montażu.

Rolety wolnowiszące wyposażone są prowadnice żyłkowe. Zaczepy zawieszane na skrzydle okna są dobrym rozwiązaniem dla łatwego i prostego sposobu montażu. Zasłaniają one wówczas tylko samą szybę okna. Można pójść dalej zgodnie ze stylem casualowym i zasłonić cały otwór okienny. Należy zamontować je wtedy do ściany lub sufitu.

SPOSOBY MONTAŻU

  • inwazyjny - tzn. wymaga nawierceń w strukturę listwy przyszybowej lub wymaga przymocowania do ściany
  • bezinwazyjny - tzn. uchwyty rolety zawieszane są na ramie okiennej lub przyklejane.

Każdy sposób montażu zależny jest od możliwości technicznych.

ROLETY WOLNOWISZĄCE - na wymiar

Dodatkowym atutem tych rolet jest fakt, że nie trzeba być z obligowanym do kupna w markecie tylko określonej wielkości rolety. Kupno na wymiar, na zamówienie pozwala na dużą elastyczność. Wybór koloru we własnym mieszkaniu daje duży komfort. Kolorystyka to ważny element decydujący o zakupie. Z uwagi na fakt, że oferujemy w naszym sklepie bogaty wybór rolet wolnowiszących, można skorzystać z porady, jaki model wybrać do naszych potrzeb. Wysokiej jakości produkty dadzą satysfakcję na wiele lat.