Pergole

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

PERGOLE – nowoczesny system zadaszeń tarasów. Doskonale zabezpieczają przed słońcem, deszczem, wiatrem nasze tarasy, a nawet miejsca w przydomowych ogrodach. Od wiosny do jesieni, można w dobrze zacienionym miejscu, osłoniętym od pola widzenia bliskiego otoczenia, znależć relaks i odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Do wyboru kilka modeli, w zależności od naszych potrzeb i upodobań. Funkcjonalne i estetyczne pergole tarasowe ozdobią przestrzeń na tarasie i stworzą efektowny wygląd budynku. Rozsuwana tkanina pozwoli w pochmurne dni doświetlić pomieszczenia w domu.

od 17239,00 
od 6038,00 
od 5367,00 

PERGOLE - co o nich wiemy?

Najczęściej kojarzą nam się z drewnianą lub metalową szachownicą, po której pną się różne rośliny. W dużej mierze to oczywiście prawda. Jednak dzisiaj w dobie nowoczesności pergola to już zupełnie nowa forma małej architektury. Pergole w architekturze modernistycznej pełnią funkcję zadaszenia czy też zacieniania tarasu. Jeszcze do niedawna pergole tarasowe spotykane były w lokalach restauracyjnych, kawiarniach czasami hotelach. Miały one na celu zwiększyć powierzchnię użytkową lokalu i stwarzać klientom lepsze warunki, w upalne dni, na wypicie popołudniowej kawy, czy zjedzenie posiłku w miłym towarzystwie. Mogły zapewnić relaks na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Oświetlone często wieczorową porą stwarzały nastrój gościom. Zapewniały też większą ilość klientów, nawet przy niesprzyjającej aurze.

Dzisiaj ozdabiają prywatne budynki i ogrody. Nowoczesne systemy zadaszeń tarasowych tworzą luksusową i komfortową przestrzeń dostosowaną do indywidualnych potrzeb właścicieli. Estetyczny wygląd i wysoka jakość jest często dodatkowym atutem podnoszącym wartość nieruchomości. Pergole tarasowe nowej generacji zaspokoją potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Funkcjonalne zadaszenie, które można zwijać i rozwijać, połączone z bocznymi systemami rolet da szeroką możliwość aranżacji przestrzeni na tarasie. Osłoni skutecznie przed promieniami słońca, deszczem, ale też stworzy kameralny zakątek.

BUDOWA PERGOLI TARASOWEJ

Pergola tarasowa może być oczywiście wykonana z różnych materiałów np. drewna. Możemy ja też wykonać we własnym zakresie tzw. metodą gospodarczą. Na pewno będzie efektowna i klimatyczna. Jednak konstrukcja drewniana ma zdecydowanie wadę, jaką jest konserwacja. Będzie od nas wymagała nakładów pracy i nakładów finansowych z upływem lat. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie konstrukcja aluminiowa, znacznie trwalsza. Wykonana z aluminiowych profili, ekstrudowanych i lakierowanych proszkowo pozostanie odporna na korozję na wiele lat. Stabilna konstrukcja zapewni bezpieczeństwo w przypadku silnych podmuchów wiatru.

Tekstylne poszycia mające 10 lat gwarancji, chronią przed deszczem i promieniami UV. Pozostają bezpieczne również dla małych dzieci. Odpowiedni kąt nachylenia pozwoli na kontrolowanie odprowadzenia wody opadowej. Uzyskamy to przez zastosowanie dodatkowej blokady spływu wody na boki. Regulowany dach umożliwia doskonałe doświetlenie pomieszczeń przylegających do tarasu.

Zastosowanie automatyki pogodowej pergoli w postaci czujników wiatru, słońca umożliwi sprawne zarządzanie.  Systemy sterowania SOMFY to nowoczesne, inteligentne rozwiązania gwarantujące komfort użytkowania. Napęd elektryczny daje poczucie bezpieczeństwa szybkiej reakcji w razie nieprzewidzianych zmian atmosferycznych.

OŚWIETLENIE PERGOLI

Niby drobiazg, ale może okazać się w praktyce bardzo cenny. Oświetlenie na tarasie sprawi, że można spędzić tam więcej czasu po zachodzie słońca. Wysokiej klasy oświetlenie LED jest zintegrowane z konstrukcją. Całkowicie bezpieczne, stworzy na tarasie niepowtarzalną atmosferę. W zależności od potrzeb można wybrać oświetlenie ciepłe, zimne, jasne, kolorowe, intensywne czy stłumione. Drobiazg, a cieszy.

PERGOLE NA ZAMÓWIENIE

Powody, dla których warto wykonać pergolę tarasową na wymiar, jest wiele. Niektóre z nich warto dokładnie rozważyć. Spróbujmy wymienić kilka z nich.

  • komfortowe warunki użytkowania, bez względu na warunki atmosferyczne
  • dowolna aranżacja
  • wysoka jakość produktu
  • zwiększenie powierzchni użytkowej
  • zwiększenie wartości nieruchomości
  • zapewnienie intymności
  • model dostosowany do potrzeb 
  • funkcjonalność i estetyka